Sunucu Bilgileri

Quaxis UO’ya hoşgeldiniz. 

Servera daha rahat adapte olabilmeniz için yapabileceklerinizi bir liste halinde sunmak istedik. 

Karakter Bilgileri

1) Skillcap 700.0’dır. 
2) Statcap 225’dir. 

Skillgain Oranları 

1) Serverda skillgain oranı (PH) %100‘dür. Skillerinizi geliştirebilmeniz için dummy alanı bulunmaktadır. 
2)Craft mesleklerinde skillgain oranı (PH) %100‘dür.
3)Bard skillerinde skillgain oranı (PH) %90‘dır.
4)Stealing, Snooping, Animal Taming skillerinde skillgain oranı (PH) %80‘dir

Genel Bilgiler

Quaxis’in sistemlerinin özel olmasını sağlayan en temel mantık sistemlerin birbirleriyle her zaman entegreli çalışmasıdır.

1)Oyun içerisinden kullanıcı şifrelerinizi oluştururken size verilen Kurtarma Kodunu not etmeyi unutmayız. Hesabınızla ilgili herhangi bir sorun yaşadığınız taktirde sizlerden talep edeceğimiz en önemli bilgidir. 
2)Tüm oyuncular için Transmute Sistemi önem arz etmektedir. Sistemin detaylıca anlaşılması önemlidir. Bu sistem oyun içerisinde karşılaşacağınız diğer sistemlerle entegrelidir.
3)Sistemler kategorisinde bulunan Dil Kitapları ve Bitkiler başlığını dikkatlice incelemeniz tavsiye edilir. Serverda yapacağınız eşyalar, kazanacağınız özellikler gibi birçok sistem ve durum bu kitaplar ve bitkiler sayesinde olmaktadır. Dil kitapları bitkiler dünya üzerinde (açık ve kapalı alan) spawn olmakla beraber, Dungeon Chest Sistemi, Şans Sistemi ve +12, +15 çıkan NPC lootlarından da elde edilebilir.
4)Karakterinizde kullanmayacağınız silahları veya recipe deedleri Gambler Sistemi ile geri dönüşüme sokabilirsiniz. 
5)Mevcut silahlarınızı Magical Upgrade Sistemi yardımıyla güçlendirebilirsiniz.
6)Quaxis Coin Sistemi sayesinde serverda neredeyse her yaptığınız şeyden coin kazanabilirsiniz.
7)Quest Sistemi yardımıyla tek başınıza zaman geçirebilir ve hediyeler kazanabilirsiniz.

PvE(M)

Quaxis’te oyuncuların tek başlarına ve ekipçe zaman geçirebileceği sistemler bulunmaktadır.

1)Bard Sistemi sayesinde yaratıkları birbirine provoke edebilir, sakinleştirebilir yada daha çok hasar almasını sağlayabilirsiniz. Ekiple beraber yaratık öldürmeye giderken 1 tane bard karakterin bulunması sizlere çok büyük avantaj sağlayacaktır.
2)Şampiyon Sistemi sayesinde benzersiz bir PvE(M) keyfi çıkarabilir. Eşsiz tasarlanmış bossları kesip birçok değerli eşyaya sahip olabilirsiniz.
3)Şans Sistemi sayesinde sisteme dahil olan yaratıkları öldürdüğünüzde ekstra loot kazanma şansınız vardır. 

PvP

1)Sistemler bölümünde bulunan Oyunucu Bonusları bölümünü PvP’de herhangi bir eksiklik yaşamamanız adına dikkatlice okumanız tavsiye edilir.
2)Warrior karakterler için magic resistance skilline extra avantaj sağlatacak Pyrite Setbulunmaktadır. Bu set ile ilgili detaylı bilgiyi Sistemler bölümünde Transmute Sistemi başlığında bulabilirsiniz.
3)Studded set kullanacak oyuncular için Sistemler bölümündeki Studded Set Sistemi başlığını incelemeleri tavsiye edilir.
4)Quaxis’te magical silahlar 2 çeşit yöntem ile kazanılmaktadır. Birincisi yaratık keserek (hangi yaratıklar ve bu yaratıkların lootları neler olduğuna dair bilgiler Eşyalar-NPC’ler bölümünde bulunmaktadır.) diğeri de Sistemler bölümünde bulunan Recipe Sistemi iledir.
5)Pure Mage karakterler parrying yardımıyla büyü yaptığında elden düşmeyen kalkana sahiptirler. Bu eşya ile ilgili bilgi Eşyalar-NPC’ler bölümündeki Spell Channeling Shield başlığında bulunmaktadır.
6)Serverda spiritspeak skilli aktiftir. Warrior, Warlock ve Mage karakterlerin kullanımına açıktır. Detaylı bilgi Sistemler bölümünde Spiritspeak Sistemi başlığında bulunmaktadır.
7)Kullandığınız bineğiniz size extra armor verebilir. Bu bilgi sistemler bölümünde bulunmaktadır.

 

[yp_button href=”www.quaxis.org/forum” size=”lg”]Forumlar[/yp_button]

[yp_button href=”www.quaxis.org/dosyalar” size=”lg”]Dosyalar[/yp_button]

[yp_button href=”http://forum.quaxis.org/viewforum.php?f=4″ size=”lg”]Sistemler[/yp_button]